Tréningy Krav Maga

Systém sebaobrany Krav Maga je jednoduchý na učenie, pretože je stavaný na prirodzených reakciách, a teda je veľmi rýchlo zapamätateľný. Cieľom Krav Maga je naučiť každého jedného, bez ohľadu na vek, schopnosti či zručnosti, vedieť obrániť seba a svojich blízkych. Pre dosiahnutie úspechu je potrebné ovládať nielen efektívne techniky, ale vedieť aj správne reagovať v nečakaných situáciách, čo má veľmi odpudzujúci vplyv na útočníka a k útoku veľakrát ani nepríde.

krav maga

Ako prebiehajú tréningy Krav Maga

Na začiatku akéhokoľvek tréningu je dôležitá rozcvička, vďaka ktorej sa dostatočne zahreje svalstvo, čím hrozí mešie riziko zranenia. To platí aj na tréningoch Krav Maga, kde sa najprv všetci poriadne rozcvičia. Začína sa miernym poklusom v hale, nasleduje „oiling“ kĺbov, čo je forma rozcvičky zameraná na kĺby, potom strečing a na konci nesmú chýbať drepy, či kliky. Po dostatočnom zahriatí sa začínajú trénovať rôzne techniky Krav Maga. Tým je venovaná prevažná časť z celého tréningu.

krav maga

Krav Maga tréningy vám dajú omnoho viac

Iste ste už počuli o sebaobrane Krav Maga. Momentálne je to veľmi obľúbená metóda boja, pri ktorej získate omnoho viac ako len to, že sa naučíte brániť. Nielenže si spevníte postavu, zhodíte nejaké to kilo, či dve, ale zvýšite aj svoje sebavedomie. Tréningy nie sú len o technikách boja zblízka.  Sú vedené inštruktormi, ktorí sa počas nich snažia uvoľniť atmosféru nielen svojim humorom, a teda kolektív, ktorý trénuje sa cíti príjemne a dokonca sa pri cvičení zabaví. Obavy, ako zapadnúť do už prebiehajúceho kolektívu, ktoré má určite nejeden nový záujemca, nie sú vôbec na mieste. Mnohí ani nevedia ako rýchlo sa aklimatizujú. Pokiaľ ešte stále váhate či prísť na tréning, veríme, že sme vás aspoň trochu presvedčili, a že sa k nám v blízkej dobe pridáte.