Prečo trénovať Krav Magu?

Krav Maga bola pôvodne vyvinutá izraelskou armádou ako efektívny prostriedok bojového výcviku, ktorý sa neskôr rozšíril do celého sveta. Dnes je vďaka certifikovaným inštruktorom prístupná pre každého, bez ohľadu na vek a pohlavie. To znamená, že Krav Magu môžu trénovať nielen dospelí, ale aj deti, či starší ľudia. Vek v tomto prípade nehrá žiadnu rolu, stačí mať chuť trénovať. Krav Maga je známa mnohými výhodami, akými sú napr. efektívna obrana v rizikových situáciách, alebo zlepšenie v oblasti kondície.

Výhody, ktoré tréningom Krav Maga získate:

– posilníte telo a myseľ – pravidelným tréningom získate nielen lepšiu kondíciu a lepšie telo, ale aj rýchlejšie reflexy, čo určite uvítate aj pri iných situáciách ako je vlastná sebaobrana.

– zvyšuje sebavedomie – nielen vďaka získanej kondícii a pevnejšieho tela, ale aj schopnosti vedieť ubrániť seba alebo svojich blízkych v rizikových situáciách.

– uvoľnuje stres – kvalitným tréningom sa dokážete perfektne uvoľniť a odbúrať všetok nadbytočný stres nahromadený počas celého dňa.

– praktický koníček – ideálny ako voľnočasová aktivita, pri ktorej sa nielen dokonale uvoľníte, získate lepšiu kondíciu a sebavedomie, budete sa lepšie cítiť, spoznáte nových ľudí, prípadne získate nové priateľstvá. Ale čo je hlavné, naučíte sa nielen brániť, ale aj reagovať v nečakaných situáciách.

Kurzy sebaobrany Krav Maga

Kurzy sebaobrany Krav Maga.

Krav Maga spája to najefektívnejšie do jedného celku

Cieľom Krav Magy, izraelského boja z blízka, je vlastná sebaobrana, zlepšenie psychickej zdatnosti a odolnosti a naučiť človeka správne reagovať pri nebezpečných situáciách. To všetko má určite vplyv na mieru vynaloženej námahy pri obrane, a teda aj schopnosť spracovať útočníka skôr, ako vám stihne ublížiť.