Inštruktori

instructor_1

PETER MORAVEC

Civilian & Kids Instructor

phoneiconCERTIFIKÁT

Kde ma nájdete:

icon_map_pin

Bratislava

Hattalova 12/A, Nové Mesto

icon_map_pin

Čierna Voda

Trenčianska 27 – L – Activity

icon_map_pin

Trnava

Mozartova 10

icon_map_pin

Trenčín

ZŠ, Na dolinách 27

O MNE

Systému sebaobrany Krav Maga sa venujem od roku 2008. V roku 2011 som absolvoval GIC (General Instructor Course) v Prahe pod vedením dvoch expertov na KM – Tal Kvores a Bjorn Karlsson. Krátko na to sme založili Krav Maga Academy a v roku 2013 som si v Bruseli rozšíril licenciu aj o Krav Maga Kids pod vedením Zeeu Cohen.

instructor_2

MICHAL BIHARY

Civilian & Kids Instructor

phoneicon CERTIFIKÁT

Kde ma nájdete:

icon_map_pin

Bratislava

Hattalova 12/A, Nové Mesto
Kopčianska 20

icon_map_pin

Nitra

Parkové Nábrežie 27

O MNE

Systému sebaobrany Krav Maga som sa začal venovať v roku 2008 v Anglicku pod vedením inštruktora Joa Ambrosina. Od roku 2011 som trénoval na Slovensku a v roku 2012 som absolvoval kurz pod vedením inštruktorov Tal Kvores, Pavel Shreer a Ilya Dunsky. V roku 2013 som svoju licenciu rozšíril aj o Krav Maga Kids pod vedením Zeeu Cohen.

Krav Maga Academy

KRAV MAGA Academy vznikla v roku 2011 za účelom výuky funkčného systému sebaobrany KRAV MAGA. Reagujeme na nutnosť dnešnej doby učiť širokú verejnosť osvojiť si techniky a taktiky praktickej sebaobrany.

Spadáme pod federáciu KRAV MAGA Global a máme oprávnenie oficiálne vyučovať systém sebaobrany KRAV MAGA na Slovensku. Poverenie a licencie nám udelil súčasný prezident KRAV MAGA Global Eyal Yanilov. KRAV MAGA Academy úzko spolupracuje s KRAV MAGA Global, zúčastňujeme sa na rôznych odborných školeniach a seminároch, ktoré organizuje KRAV MAGA Global u nás aj v zahraničí. Takouto formou si intenzívne doplňujeme a rozširujeme znalosti v technikách a taktikách systému sebaobrany KRAV MAGA. Tieto následne aplikujeme v procese výuky našich študentov.

Okrem šírenia dobrého mena systému sebaobrany KRAV MAGA našimi cieľmi zostáva dodržiavanie etického a morálneho kódexu, odovzdávanie našich vedomostí členom KRAV MAGA Academy, dosahovanie najvyšších štandardov pri výuke techník a taktiky, ale aj fyzickej a psychickej prípravy – či sa jedná o širokú verejnosť, bezpečnostné agentúry alebo ozbrojené zložky našej republiky.

Krav Maga

Krav Maga v hebrejštine znamená boj zblízka. Krav Maga je systém sebaobrany, ktorý pochádza z Izraela, pôvodne určený pre silové zložky štátu v boji proti teroristom. Od polovice minulého storočia sa táto technika postupne vyvíjala pre použitie širokej verejnosti ako účinný systém sebaobrany. Krav Maga je systém s jedinečným a logickým prístupom, nie je náročný na učenie, je ľahko zapamätateľný, nakoľko techniky sebaobrany sú založené na prirodzených a intuitívnych reakciách ľudského tela na rozličné vnemy a podnety.

Dôležitou časťou tréningu Krav Maga je výuka efektívnych techník, navodzovanie vypätých situácií, posilnenie bojového ducha, ovládanie riadenej agresivity, aby bola takto použiteľná v stresových situáciách. Myšlienkou Krav Maga nie je z ľudí robiť bojovníkov, učí ľudí chrániť seba a svojich blízkych. Veľký dôraz kladieme na prevenciu, predvídanie a vyhýbanie sa konfliktným situáciám.

Krav Maga Global

Je najväčšou organizáciou systému Krav Maga na svete. V súčasnosti pôsobí vo viac ako 40 krajinách celého sveta. Výnimkou nie je ani Slovenská republika. KMG je jedinou organizáciou na svete, ktorá má oprávnenie Izraelského ministra obrany vyučovať Krav Magu oficiálne ako bojový a taktický systém Izraelskej armády. Medzi hlavné aktivity federácie KMG patrí výuka Krav Magy ako systému sebaobrany pre širokú verejnosť v civilnom sektore.

Ako vznikla Krav Maga?

krav maga história

Zakladateľom Krav maga bol Imrich (Imi) Lichtenfeld ,ktorý sa narodil 26.5.1910 v Budapešti. Vyrastal v Pressburgu so svojou rodinou, pre ktorú boli dôležité zákony, vzdelanie a taktiež šport. Jeho otec Samuel Lichtenfeld bol ako detektív známy tým, že chytil veľa zločincov a kriminálnikov a bol veliteľom neuniformovaných inšpektorov. Bol spoluzakladateľ prvého ťažkoatletického klubu AK Herkules v Bratislave a inštruktorom odvádzacích techník. Vďaka otcovi bol Imi aktívny vo viacerých športoch, ako napr. box, gymnastika a zápasenie, kde vyhral slovensky šampionát. V roku 1928 vyhral šampionát ako junior v zápasení, v roku 1929 v kategórii dospelých dokonca šampionát v zápaseni, boxe a sútaž v gymnastike. Zameral sa najmä na zápasenie a vyhral veľa národných a medzinárodných súťaží.

Od polovice 30-tych rokov, kedy sa začal meniť život v krajine vďaka prívržencom nacizmu, sa stal Imi vodcom židovskej skupiny pre jeho výborné schopnosti v zápasení. Bojovali proti skupinkám a prívržencom nacizmu, ktorí strpčovali život obyvateľom Bratislavy pouličnou formou boja. V rokoch 1936-1940 bojoval Imi či už sám, alebo aj so svojimi spolubojovníkmi s mnohými nepriateľmi vo veľmi nevyrovnanej vojne. Vďaka týmto skúsenostiam sa Imiho zručnosti formovali do reálneho boja bez pravidiel a stali sa základom dnes celosvetovo uznávaného izraelského boja zblízka, nazývaným KRAV MAGA.

krav maga história

V roku 1940 opustil Slovensko na lodi, ktorá smerovala do Palestíny. Cesta trvala 2 roky, počas ktorých zažil mnoho nebezpečných situácií, pri jednej z nich skoro prišiel o život, keď zachraňoval topiaceho chlapca v Dunaji. Dostal infekciu ľavého ucha a po štyroch dňoch útrap bol prevezený do nemocnice. Podstúpil tam niekoľko operácii ucha a po vyliečení vstúpil do československých légií, ktoré bojovali proti nemeckým okupantom v Egypte, Sýrii, Libanone a Líbii. Potom pokračoval do Palestíny, kde vtedy fungovali tri obranné smery: Lehi, Hetzel a Haganah. Bojovali proti moslimským kriminálnikom, ktorí znásilňovali, týrali a zabíjali nevinných pre zábavu. Imi v roku 1944 vstúpil do Haganah, kde ho známi z Pressburgu zoznámili s hlavným vodcom, ktorým bol Yitzhak Sadehovi. Stal sa inštruktorom pre telesnú prípravu a boj zblízka. Imi sa niekoľkokrát snažil získať Slovenské občianstvo, žiadosti mu však boli zakaždým zamietnuté.

MÁTE OTÁZKY? NAPÍŠTE NÁM!


    Zmluva o spracovaní osobných údajov CZ/EN